Pouť K Pramenům

Pouť K Pramenům

18.- 20. srpna 2023

radost ze života
nabírám vodu z pramene
– Santoka Taneda
Dva průvodci, tři dny putování a neomezené množství zážitků …
Provází: Zdeňka Voštová a Honza Burian
Vydejte se s námi na pouť zapomenutými cestami Českého Středohoří.
Půjdeme přes lesy a louky, navštívíme zaniklé vesnice, ale hlavně budeme hledat studánky a prameny. Nejen ty vodní, ale i ty, ze který příští síla a radost ze života.
Dáme si prostor k nadechnutí, zameditujeme si v přírodě, půjdeme chvíli úplně potichu a pak si složíme haiku nebo jinou báseň na cestu. Proběhneme se ranní přírodou, kdy se vše probouzí.
A dovolíme si být i s tím, že občas síla či radost schází. Příroda a společenství podobně naladěných poutníků ji však může obnovit.
Všechny aktivity jsou zcela dobrovolné, na pohodu 🙂
Cena: 3400 Kč
Nechceme, aby pro Vás cena byla překážkou, případně se ozvěte a domluvíme se osobně.
Na pouti budeme tábořit v přírodě pod širým nebem nebo pod plachtou.
Pokud nemáte zkušenosti s tábořením, vůbec nevadí, rádi Vám se vším pomůžeme 🙂
Budeme společně vařit na ohni. Suroviny si přinese každý své, ale předem Vám dáme tipy, co vzít s sebou.
Sraz v pátek 18.8. ve 14h, přesné místo srazu včas upřesníme
Konec v neděli odpoledne
Přihlašujte se prosím zde: https://forms.gle/FeoUhw2E42p6Vqp28. Následně Vás budeme kontaktovat e-mailem.
Co s sebou:
Batoh, spacák, karimatku, pláštěnku, věci na převlečení, svítilnu (čelovku), ešus nebo jiné tábornické nádobí, hrníček, nůž, lžíci, malou lékárničku, zápalky, lahev s vodou (alespoň 2l).
Dále se hodí: hudební nástroj, knížka o přírodě, zápisník.
O průvodcích
Zdeňka Voštová
Jakožto psychoterapeutka se zázemím v Gestalt terapii pevně věřím, že všechno v našich životech je propojené a prostředí, ve kterém žijeme, má na nás vliv stejně jako my na něj. Putování přírodou vnímám jako přirozený způsob, jak se zastavit a setkat se sám/sama se sebou, s druhými i s přírodními živly. Těší mě provázet lidi na této cestě a pomáhat jim tak v péči o jejich duši, vztahy i přírodní svět. Na vandry chodím od svých šesti let a jsem neskutečně vděčná za všechny okamžiky, kdy mám možnost spát pod širákem, svlažit se vodou ze studánky, vařit si na ohni a spoluzažívat tyto chvíle s kruhem blízkého společenství lidí.
Profesně pak kromě klasické psychoterapie a mediace poskytuji svojí podporu také lidem, na které doléhá tíha environmentální krize a doprovázím je při proměně bezmoci v naději.
Honza Burian
Jsem psychoterapeut a rád chodím s lidmi na procházky do přírody. Venku a zvláště uprostřed přírody vnímáme jinak než mezi čtyřmi stěnami. Aktivují se přirozené instinkty, které jsem zdědili z divočiny. Můžeme vnímat, že právě teď a na tomhle místě jsme opravdu živí. Začínáme vnímat všemi smysly, vnímáme tělo, pohyb, dotek. Propojuje se rozum a myšlení s citem a emocemi. A díky tomu se v přírodě mohou zašít vyjasňovat problémy, se kterými si jinak nevíme rady.
Profesně se dále věnuji kurzům Mindfulness, Sebepřijetí a Nenásilné komunikace.
Žiji se ženou a synem v Praze. Více o mě se dozvíte na webu: www.praveted.info

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *